Mapa

Wydarzenia w CKiS w Skawinie


niedziela, 4 grudnia 2022

Bieżące propozycje Centrum Kultury i Sportu w Skawinie:

 1. Spektakl Teatr Maska „Piaskownica” – 27 listopada, godz. 18.00, Pałacyk Sokół

 W ostatnią niedzielę listopada mamy przyjemność zaprosić Państwa na spektakl „Piaskownica” Michała Walczaka z urzekającym duetem aktorskim młodej Maski.

Premierę spektaklu mogliśmy zobaczyć w czerwcu w przededniu rozpoczynającego się XVII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. W spektaklu zobaczyliśmy w roli Miłki, debiutującą w szeregach Matyldę Dudziak oraz już doświadczonego scenicznie maskowicza, Michała Styrylskiego.

Więcej informacji: https://bit.ly/3tB5Vja

 

2. Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci – 3 grudnia, godz. 14.30, Hala Widowiskowo-Sportowa

 3 grudnia gorąca zumbowa atmosfera rozgrzeje całą Skawinę! Zapraszamy na Mikołajowy Maraton Zumby dla dzieci, który będzie wstępem do głównego wydarzenia – Mikołajowego Maratonu Zumby 2022. Startujemy o godz. 14.30. Przez godzinę parkietem zawładną zumbowi juniorzy, na czele z ich wspaniałymi instruktorkami: Alicją Ożóg oraz Moniką Gizą.

Szczegóły: https://bit.ly/3g9Ur3d

 

 3. VI Mikołajowy Maraton Zumby 2022 – 3 grudnia, godz. 16.00 – 19.00, Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

 3 grudnia, po raz szósty Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie stanie się najbardziej energetycznym miejscem w mieście. Cały rok czekamy, żeby móc gościć wspaniałych instruktorów oraz zumbowych zapaleńców. Trzygodzinna zabawa odbywać się będzie pod czujnym okiem 7 prowadzących, a tym roku będą to: Seluco Fernandez, Emilia Furman, Anna Grzybowska, Kasia Lichnowska, Karol Oszczudłowski, Patrycja Tarasiuk-Kucharska, Wiola Woźniak.

Informacje: https://bit.ly/3TCDqMK

 

4. Jubileuszowe Pływanie na Basenie Camena – 3 grudnia, Basen Camena

Świętowania 30 urodzin CKiS w Skawinie nie ma końca! Przed nami bowiem Jubileuszowe Pływanie na Basenie Camena także nocą (3 grudnia 2022 od godz. 6.30 aż do godz. 01.00 w nocy z 3 na 4 grudnia).

W programie:

POKAZY

– godz. 15.00 – zademonstrowanie freedivingu w wykonaniu utytułowanego Mateusza Maliny – aktualnego Mistrza  Świata w pływaniu dynamicznym w monopłetwie oraz rekordzisty świata w pływaniu dynamicznym w płetwach podwójnych.

– godz. 16.30 – instruktaż nurkowania w sprzęcie z możliwością bezpłatnego spróbowania swoich sił w tej konkurencji sportowej.

– godz. 17.30 – prezentacja akcji ratowniczej w wykonaniu wykwalifikowanych ratowników wodnych.

WODNY TOR PRZESZKÓD (cały dzień 3.12, a także 4.12)

QUIZ (od godz. 14.30 do 18.00)

SZTAFETA (od godz. 14.30 do zamknięcia pływalni) - dystans 30 km na 30 lat CKiS.

Więcej: https://bit.ly/3Txg9ff

 

5. „Mikołajki Zapominajki” – interaktywny spektakl dla dzieci – 4 grudnia, godz. 17.00 – Hala Widowiskowo-Sportowa

„Mikołajki Zapominajki” to spektakl przygodowy, podczas którego mali widzowie, wspólnie z wesołymi postaciami: Elfi, która lubi robić sobie selfie i Reniferem-Raperem, biorą udział w misji ocalenia Świąt Bożego Narodzenia. Okazuje się bowiem, że święty Mikołaj stracił pamięć i trzeba coś zrobić, żeby mu ją przywrócić. Będzie przy tym mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabraknie także pięknej muzyki i autorskich piosenek śpiewanych na żywo przez aktorów. Dzieci poprzez zabawę nauczą się, że w Święta Bożego Narodzenia najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem, pomaganie innym i przepełniająca nasze domy miłość.

Szczegóły: https://bit.ly/3V0eH6f

 

Osiągnięcia CKiS:

11 listopada w Choczni odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Krakowskiego w Tenisie Stołowym. Biorąc udział w turnieju zawodnicy naszej sekcji sportowej uczcili Święto Niepodległości.

Zespół CKiS podczas rywalizacji pokazał się ze świetnej strony o czym świadczy aż 7 zdobytych medali – w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Kategorię żaczek zdominowały zdolne bliźniaczki Maja oraz Lena Baltaza. Tym razem siostrzany pojedynek wygrała Maja która zdobyła złoty medal, a Lenie przypadło srebro. Warto podkreślić, że dodatkowo swoje pierwsze oficjalne występy w kategorii żaków zanotowali nasi najmłodsi zawodnicy – Maciek Gielas oraz Filip Pajor.

W kategorii młodziczek na podium mieliśmy dwie reprezentantki CKiS Skawina. Na drugim stopniu znalazła się Natalia Skowrońska, a trzecie miejsce wywalczyła Oliwia Baltaza. W kategorii juniorek Skawinę reprezentowała z kolei Natalia Tuleja, która okazała się bezkonkurencyjna i tym samym zdobyła złoty medal.

Dodatkowo wszystkie dziewczęta zagrały w kategorii seniorek gdzie Natalia Tuleja zdobyła srebrny medal, a Natalia Skowrońska wywalczyła brąz po wewnętrznym, zaciętym 5-setowym boju z Oliwią Baltazą, która finalnie uplasowała się na 4 miejscu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.