Mapa

Wydarzenia w CKiS w Skawinie


Żwirki i Wigury 11
32-050 Skawina
piątek, 21 stycznia 2022 - niedziela, 30 stycznia 2022

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza na nadchodzące wydarzenia:

1. Indochiny pachnące przyprawami (SAWiU) – 21 stycznia, godz. 18.00 – Pałacyk Sokół w Skawinie

 W styczniu Skawińska Akademia Wiedzy i Umiejętności zawiedzie nas do egzotycznych Indochin – rejonu dawnej kolonii francuskiej, który będziemy eksplorować z pasjonatem podróży – Piotrem Wnukiem. Usłyszymy opowieść o trzech wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy.

Warto podkreślić, że slajdowisko zostało wybrane najlepszą prezentacją wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego Równoleżnik Zero im. Olgierda Budrewicza w 2019 roku.

 Więcej informacji: https://bit.ly/33lsJdv

 

2. Koncert kolęd i pastorałek – Kościół pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie  - 22 stycznia 2022 r., godz. 19.00

Niesamowity, nastrojowy koncert w wykonaniu zespołów działających przy CKiS: Tanto, Mini Tanto i Sing Sing, podczas którego usłyszymy kilka znanych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach.

W pierwszej części koncertu będą rozbrzmiewać bardziej ludowe kompozycje, m.in.: „Pastorałka od serca do ucha”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Z narodzenia Pana”, „Gwiazda gore” czy „Anieli na niebie śpiewają”. Druga część koncertu to głównie solowe występy wokalistek zespołu Tanto. Usłyszymy Cecylię Biel w „Kolędzie Józefa”, Małgorzatę Szybisty w utworze „Uciekali”, a Julię Dąbrowską z Mini Tanto w pięknej kompozycji „Noel”. Świąteczną piosenkę a capella „God rest ye merry gentlemen” usłyszymy we wspólnym wykonaniu zespołów Tanto i Mini Tanto. Z kolei „Zaśnij Dziecino” i „Gore gwiazda” zaśpiewa nam zespół Sing Sing.

Szczegóły: https://bit.ly/3GGhFFY

 

3. Finał WOŚP zagra online – 30 stycznia, od godziny 16.00 - transmisja online na profilu CKiS na Facebooku

Jak co rok Skawina zagra z największą orkiestrą świata, pomimo, iż po raz kolejny Finał odbędzie się online. W tym roku gramy pod hasłem PRZEJRZYJ NA OCZY i walczymy o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Informacje i przekierowanie do e-Skarbonki CKiS:  https://bit.ly/3A5YO4U

 

Współpraca:

 

11 grudnia - 28 lutego, wystawa na skawińskim Rynku

11 grudnia na skawińskim Rynku otwarta została wystawa pt. „STAN WOJENNY 1981 – 1983″.

Wymieniona wystawa jest już trzecią, eksponowaną w ramach współpracy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie.

Więcej informacji na temat ekspozycji znajdziecie Państwo-> https://bit.ly/3FCQcns

Przypominam, że istnieje możliwość wydrukowania przez nas plakatów i przekazania ich Państwu np. do półek w siedzibie Biura Rady Miejskiej lub odebrania w biurze Działu Marketingu i PR CKiS, tj. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie.

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.