Mapa

Wydarzenia w CKiS w Skawinie


piątek, 19 listopada 2021 - czwartek, 30 grudnia 2021

Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zaprasza:

1. Królestwo instrumentów barokowych: klawesyn i flet traverso – 19 listopada 2021 r., o godz. 17.30 – Dwór Dzieduszyckich w Radziszowie

Jeśli ktoś z Państwa nie mógł być obecny na koncercie z cyklu Muzyczne Poniedziałki, ma szansę usłyszeć ponownie wyjątkowo rzadkie brzmienie klawesynu z towarzyszeniem fletu traverso, tym razem w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie. Wykonawstwo będzie najwyższej próby: doskonale znane melomanom profesor Bogumiła Gizbert-Studnicka oraz Paulina Tkaczyk - doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka.

W programie koncertu usłyszymy kompozycje m.in.: Christlieba Siegmunda Bindera, Bazylego Bohdanowicza i Michała Kleofasa Ogińskiego.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa prac laureatów konkursu plastycznego „Jesienne impresje”, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas tego wydarzenia. Muzyczną ucztę poprzedzi wernisaż i wręczenie nagród uczestnikom konkursu.

 Informacje: https://bit.ly/30mr6dz

 

2. Norymberga - czerwone piwo w ciemnych piwnicach (cykl SAWiU) – 26 listopada, godz.18.00 – Pałacyk Sokół w Skawinie

Długie listopadowe wieczory sprzyjają spotkaniom i opowieściom o tajemniczych miejscach, postaciach i zdarzeniach. Zapraszamy na takie właśnie spotkanie z utalentowanym gawędziarzem i odkrywcą miejsc niedostępnych – Andrzejem Pasławskim w ramach cyklu Skawińska Akademii Wiedzy i Umiejętności. Wraz z nim zagłębimy się w historię i podziemia fascynującej Norymbergii.

 Szczegółowe wiadomości: https://bit.ly/3nkedto

 

3. Mikołajowy Maraton Zumby – 4 grudnia, godz. 16.00 – Hala Widowiskowo-Sportowa

Trzygodzinny trening zumbowy poprowadzi mocny skład instruktorski: EMILIA FURMAN, KATARZYNA LICHNOWSKA, ALICJA OŻÓG, PATRYCJA TARASIUK oraz – prosto z gorącej Hiszpanii – SELUCO FERNANDEZ i polska „MAMA ZUMBA” – IZA KIN!

Będzie energetycznie, klimatycznie i wesoło. Poziom endorfin sięgnie zenitu. Jak zawsze, nie zabraknie niespodzianek w trakcie zabawy, także tych mikołajowych.

Więcej informacji: https://bit.ly/3FAxRYo

 

4. „Kryształowa Królowa Śniegu” – spektakl mikołajowy dla dzieci – 5 grudnia, godz. 17.00 – Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie

Już w niedzielę 5 grudnia zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej na bajecznie kolorowy, muzyczny spektakl „Kryształowa Królowa Śniegu” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.

Widowiskowo jest wzbogacone efektami multimedialnymi, rozbudowaną przestrzenną scenografią oraz pięknymi kostiumami.

 Więcej informacji: https://bit.ly/3wNQwNq

 

5. Teatr Dzieciom: Opowieść Wigilijna – spektakl dla dzieci – 13 grudnia, godz. 17.30 – Pałacyk Sokół

„Opowieść Wigilijna” niewątpliwie będzie doskonałą propozycją na nadchodzący wyjątkowy, bożonarodzeniowy czas. Spektakl ten oparty jest na jednej z najsłynniejszych opowieści Karola Dickensa. Bohaterem opowiadania jest Scrooge - stary kupiec, ponury samotnik nielubiący ludzi i stroniący od nich. Najbardziej ukochanymi i pożądanymi rzeczami w jego życiu są wyłącznie pieniądze. Dla tego samotnika, skąpica i egoisty noc wigilijna stanie się nocą przemyśleń i przewartościowania swojego dotychczasowego życia.

Informacje: https://bit.ly/3DKb1wZ

 

6. Galowy Koncert Noworoczny SkaVienna 2022 – 7 stycznia 2022, godz. 18.00, Hala Widowiskowo-Sportowa

Już 7 stycznia, o godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie odbędzie się długo wyczekiwany 6. Galowy Koncert Noworoczny SkaVienna 2022 „Węgierska Rapsodia”.

Wystąpią dla nas czołowi soliści Operetki Budapeszteńskiej: Monika Fischl – sopran, Zsolt Homonnay – tenor, Barbara Bódi – sopran i Karoly Peller – bas, którzy zaczarują widzów nie tylko brawurowym wykonaniem utworów, ale także znakomitą choreografią. W ich wykonaniu usłyszymy oryginalne wersje najpopularniejszych dzieł spod pióra Imre Kalmana, czy Franza Lehara. W programie Noworocznej Gali, oprócz kompozycji węgierskich mistrzów, znajdą się także porywające kompozycje dynastii Straussów.

Solistom towarzyszyć będzie niezrównana Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Maestro Jerzego Sobeńko. Całość widowiska dopełnią ciekawe i pełne humoru opowieści z życia gwiazd, które zaprezentuje autorka i pomysłodawczyni programu – Jolanta Suder.

 Informacje: https://bit.ly/3qLO74L

 

7. Akademia Czasu Wolnego – sołectwa na terenie Gminy Skawina, sezon 2021/2022

Akademia Czasu Wolnego to pilotażowy, bezpłatny cykl niebanalnych spotkań i kreatywnych warsztatów kierowany do mieszkańców naszej gminy. W każdym sołectwie będziemy realizować wybraną aktywność przez jeden miesiąc.

W ramach cyklu przeprowadzimy trzy bloki programowe: Klub Malucha, Warsztatowisko i Kreatywkę.

 

Szczegóły: https://bit.ly/3kK1rmW

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.