Mapa

Rynek w Zabierzowie


Zabierzów

Zabierzów to największa miejscowość Gminy oraz siedziba władz samorządowych. Miejscowość liczy ponad 5 tysięcy mieszkańców i charakteryzuje się wysokim wskaźnikiem przedsiębiorczości. Mimo statusu wsi, bardziej przypomi­na miasteczko, z urokliwym centrum, w którym na miejscu dawnego zakładu przetwórczego wapienia powstał okazały rynek z nowoczesnym centrum usług administracyjnym, pełniącym funkcję ratusza. Zabierzów jest wizytówką całej Gminy i od zawsze stawia na innowacje, co było szczególnie widoczne na przestrzeni ostatnich 5 lat, na które przypada najbardziej dynamiczny okres rozwoju sołectwa.

 

Kamieniem milowym było oddanie do użytku w 2015 roku rynku, który w pełni zyskał swą funkcję centralnego placu miejscowości – miejsca spotkań mieszkańców oraz wydarzeń kulturalnych i promocyjnych. Odbywają się tu coroczne targi świąteczne, imprezy dla dzieci, rodzin i seniorów a także uroczystości o charakterze państwowym i religijnym jak choćby te związane z obchodami Światowych Dni Młodzieży.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.