Mapa

Transjurajskiegi Szlak Konny PTTK - odcinek Nielepice - Pustynia Błędowska

2018-03-30 09:51

Dystans: 22.2 km Czas: - h

SZLAK KONNY

Nielepice [stadnina] – Niegoszowice – Brzezinka – Radwanowice – Dubie - Żary – Paczółtowice – Zawada – Zederman – Rabsztyn – Klucze – Pustynia Błędkowska – woj. śląskie: Hutki Kanki – Mirów – Złoty Potok – Olsztyn – Częstochowa

W gminie Zabierzów znajduje się łącznie  około 38 km szlaków konnych. Stanowią one początkowy fragment Transjurajskiego Szlaku Konnego PTTK. Głównym punktem szlaku w gminie Zabierzów jest Stadnina Koni Huculskich w Nielepicach, stanowiący swego rodzaju węzeł , z którego szlaki rozchodzą się w trzech różnych kierunkach. Transjurajski Szlak Konny jest jednym z pierwszych i najatrakcyjniejszych szlaków w Polsce przeznaczonych dla turystów konnych. Początkowo prowadził z Nielepic do Częstochowy . W 2011 r. wytyczono dodatkowy odcinek z Krakowa do Nielepic, łącząc w ten sposób , wzorem szlaku pieszego i szlaku rowerowego , Kraków z Częstochową. Szlak biegnie przez najatrakcyjniejsze przyrodniczo i krajoznawczo rejony Jury z uwzględnieniem , co bardzo istotne wymogów ochrony przyrody.

[ źródło: Przewodnik turystyczny Gmina Zabierzów Jurajski Raj]

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.