Mapa

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” rozpoczął swoją działalność 1 października 2015 roku. To zespół promujący polską tradycję i kulturę, w szczególności polski taniec ludowy i narodowy. Członkami zespołu są dzieci, młodzież, ale i dorośli mieszkańcy Gminy Liszki i gmin sąsiadujących.

Zespół aktywnie bierze udział w wielu turniejach, konkursach oraz w wydarzeniach takich jak festiwale czy dożynki. Najlepsi tancerze i tancerki z powodzeniem biorą udział w wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych Turniejach Tańców Polskich w formie towarzyskiej. Zespół swoją działalnością reprezentuje i promuje gminę Liszki nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Od początku swojej działalności patronem zespołu jest gmina Liszki. Opiekę nad zespołem sprawuje Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Lisiecka, które zostało zarejestrowane w lutym 2016 roku. Celem Stowarzyszenia jest m.in. wspieranie działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka” oraz upowszechnianie i popularyzowanie jego osiągnięć.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.