Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach


Gminny Ośrodek Kultury w Mogilanach działa od 1974 roku. Przez szereg lat oferta zajęć i imprez kierowana do dzieci, młodzieży i dorosłych była regularnie rozszerzana.

Kadra instruktorska zgromadzona przez dyrekcję ośrodka stanowi grono wysokiej klasy specjalistów, będących ekspertami o najwyższych kwalifikacjach z zakresu muzyki, folkloru oraz zajęć edukacyjnych. W Ośrodku Kultury odbywają się zajęcia z nauki gry na skrzypcach, pianinie i gitarze, zajęcia wokalne, plastyczne, warsztaty rysunku i malarstwa, kreatywne warsztaty artystyczne, robotyka, nauka języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego oraz zajęcia taneczno-rytmiczne, zumba i taniec towarzyszki.

Oprócz stałych cotygodniowych zajęć, w określonych grupach i w określonych pracowniach, w kalendarzu wydarzeń kulturalnych wpisane są również imprezy i przedsięwzięcia cykliczne. Od wielu lat organizowany jest dla dzieci „Mikołaj na Grodzkiej” oraz „Bajkowy Bal Karnawałowy”. Wieloletnią tradycję mają również: „Koncert Noworoczny”, „Spotkanie ze słowem Jana Pawła II”, „Majówka w Mogilańskim Dworze” oraz uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości 11 Listopada.

Przez cały rok czynna jest galeria, gdzie organizowane są wystawy, wernisaże i spotkania z artystami.

Od 1984 roku przy Ośrodku Kultury działa Zespół Regionalny „Mogilanie” wraz z Kapelą. Zespół jest wielopokoleniową grupą osób, która z zamiłowania do tradycji minionych pokoleń stara się kultywować stare obrzędy i zwyczaje podkrakowskich wsi.
W stałej ofercie Zespołu są występy na przyjęciach weselnych z możliwością przeprowadzenia tradycyjnych oczepin z pokazem tańca ludowego. W Ośrodku Kultury działa też wypożyczalnia strojów ludowych.

Aby zapoznać się bliżej z działalnością Gminnego Ośrodka Kultury, zajrzyj na stronę www.gok.mogilany.pl, a jeszcze lepiej przyjdź!

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.