Mapa

Śladami SBK – nasze gminy pełne tajemnic – edycja II


Mogilany
wtorek, 1 września 2020 - poniedziałek, 30 listopada 2020

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Konarach oraz ich rodzice i nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu pn. Śladami SBK – nasze gminy pełne tajemnic – edycja II współorganizowanym przez Stowarzyszenie Blisko Krakowa w ramach konkursu Patronat Skarby Blisko Krakowa. Projekt był kontynuacją zadania sprzed dwóch lat, kiedy to dzieci i ich rodzice poznawały i odkrywały Skarby Blisko Krakowa pod hasłem: „Cudze chwalicie, swego nie znacie – również współfinansowanego ze środków stowarzyszenia Blisko Krakowa.

 

Nadrzędnym celem projektu była promocja lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz przybliżenie najmłodszym mieszkańcom gminy Mogilany piękna okolicy obszaru objętego LSR, a także kształtowanie u uczniów poczucia tożsamości narodowej, opartej na wartościach kulturowych.  Realizacja wydarzenia rozbudziła w dzieciach ciekawość otaczającego świata i pokazała jak wiele niesamowitych miejsc – kryjących wspaniałe historie położonych jest tuż obok miejsca ich zamieszkania.

 

Projekt realizowany w ramach konkursu Patronat Skarby Blisko Krakowa podzielony był na dwa etapy.

Etap I – Festiwal wiedzy o gminie Mogilany (plastyczno-literacki) „Gmina Mogilany, jakiej nie znacie, czyli subiektywny przewodnik”. W ramach tego etapu dzieci przygotowały prace plastyczne i literackie, będące wynikiem obserwacji i wiedzy o wybranych miejscach w gminie Mogilany.

 

Etap II – Pradziadek Pendolino – wizyta na Stacji Muzeum Czernichów Główny. W czasie wizyty dzieci poznały historię kolei w Polsce i zobaczyły, jak pasja jednego człowieka, pozwoliła uratować przed zniszczeniem zabytkowy tabor i eksponaty kolejowe. Dzieci miały okazję przejechać się drezyną o napędzie ręcznym, samodzielnie wprowadzając ją w ruch. Mogły też wykazać się kreatywnością i poćwiczyć swoje umiejętności społeczne podczas układania wspólnej budowli z LokoKlocków w rozmiarze XXL.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.