Mapa

Ferie z Centrum 2020


poniedziałek, 27 stycznia 2020, 09:00 - piątek, 7 lutego 2020, 17:00

Z myślą o zbliżających się feriach Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało ofertę wycieczek oraz zajęć stacjonarnych dla dzieci ze szkół podstawowych.

W tegorocznym cyklu zajęć pod hasłem „Ferie z Centrum 2020” proponujemy sześć wycieczek do atrakcji w Małopolsce oraz cztery propozycje zajęć stacjonarnych, dzięki którym zostaniemy m.in. szalonymi naukowcami w fabryce glutożelków oraz poznamy tajniki zabawy teambuildingowej. Nie pozwolimy Wam się nudzić w ten wolny od zajęć szkolnych czas.

Zapisy od 9 stycznia (czwartek) w Dziale Realizacji Projektów Kultury (Pałacyk „Sokół”) osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 12 276 34 64 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 15.00.

UWAGA: nie przyjmujemy zapisów drogą mailową, liczba miejsc jest ograniczona.
W wyjątkowych przypadkach organizator zastrzega sobie możliwość zmiany w ofercie.

 

PROGRAM FERII Z CENTRUM 2020

27 stycznia (poniedziałek) Park Trampolin Go Jump /GOair + przystanek w McDonald’s

Cena: 59 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s) Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.10, Dwór Dzieduszyckich godz. 8.15

W programie: godzinny trening na trampolinach z instruktorami, 1 godzina w GOair oraz przystanek w McDonald’s

Park trampolin GOJump w Krakowie to największy taki obiekt w Małopolsce, trzeci co do wielkości w Polsce i jeden z większych w Europie. Na wszystkich gości czeka aż 2000 m² wyskokowych wrażeń, wśród nich największa w kraju Mega Trampa – 37 m² czystej adrenaliny, a wszystko to pod czujnym okiem wyszkolonych trenerów. Odwiedzimy również nowość: GoAir – Powietrzne Miasto z 20 dmuchanymi atrakcjami. To strefa rozrywki dla wszystkich, którzy kochają sport, adrenalinę, lubią niezapomniane wrażenia i preferują niestandardowe formy spędzania wolnego czasu solo lub w gronie przyjaciół. Po wysiłku – regeneracja w restauracji McDonald’s.

UWAGA! Każdy uczestnik jest zobowiązany do zakupu we własnym zakresie specjalnych skarpetek antypoślizgowych (w cenie 5 zł) wymaganych w Parku Trampolin GoJump. W GOair obowiązuje strój sportowy, bluzka z długimi rękawami i spodnie z długimi nogawkami. Obowiązkowe są również specjalne skarpetki GOair – do kupienia na miejscu (w cenie 5 zł). Prosimy o dostarczenie uzupełnionej zgody na udział w wycieczce (w załączniku na końcu artykułu).

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

28 stycznia (wtorek) – zajęcia stacjonarne: Fabryka Glutożelków + animacje

Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 43 zł

Zapraszamy wszystkich fanów na niepowtarzalne warsztaty glutożelkowe. Odkryjemy w sobie cechy szalonego naukowca i stworzymy niezwykły świat lepkich potworów! Wykonamy po dwa slime’y – galaxy i fluffy. Jeśli bliskie jest Wam dbanie o środowisko, przynieście słoiczki albo pudełka do przechowywania swoich slime’ów. Poprzez zabawę rozwiniemy zdolności motoryczne, logiczne myślenie, koncentrację, kreatywność oraz umiejętność pracy w grupie.

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie oraz materiały plastyczne.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

29 stycznia (środa) – o dkryjemy tajemnice Japonii w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Cena: 45 zł. W programie: podróż po Japonii, kaligrafia oraz degustacja japońskich potraw; Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.40, Dwór Dzieduszyckich godz. 8.45

W trakcie Opowieści o Japonii uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą Kraju Kwitnącej Wiśni – zarówno o kulturze tradycyjnej, jak i współczesnej, popularnej. Opowieść wzbogacona jest materiałami audiowizualnymi. Dzięki wirtualnej podróży przez główne wyspy japońskie poznajemy najważniejsze punkty turystyczne. Kolejnym punktem programu są zajęcia warsztatowe z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii. Moduł prowadzony jest z użyciem technik tradycyjnych oraz nowych technologii. Kolejnym przystankiem jest zwiedzanie aktualnej wystawy muzealnej pod opieką edukatora oraz udział w interaktywnym quizie o Japonii lub lekcji origami, czyli tradycyjnej sztuki składania papieru. Ostatnim punktem Podróży po Japonii będzie niezwykła muzealna kawiarnia, która wyznacza drogę innym tego typu miejscom w Polsce. W menu znaleźć można dania inspirowane Japonią oraz kuchniami Azji, zupy i lekkie sałatki. Na miejscu będziemy próbować również wyjątkowych, tradycyjnie parzonych herbat, których próżno szukać w jakimkolwiek innym miejscu w Polsce, oraz różnorakich potraw.

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu + udział w warsztatach, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

30 stycznia (czwartek) – zajęcia stacjonarne: torby EKO + animacje

Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 43 zł

Podczas warsztatów malowania tkanin dzieci zmieniają się w projektantów, którzy samodzielnie tworzą i malują płócienną ekotorbę. Do dyspozycji mają specjalistyczne materiały przeznaczone do tkanin: farby, mazaki, flamastry, kredki, dodatkowo wykorzystują stemple, wałki, szablony oraz gotowe wzory. Dzieci poznają również podstawowe metody barwienia tkanin z wykorzystaniem naturalnych barwników.

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie oraz materiały plastyczne.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

31 stycznia (piątek) – Warsztaty malowania szklanych ozdób

Cena: 45 zł. W programie: warsztaty w fabryce szklanych ozdób; Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.55, Dwór Dzieduszyckich godz. 9.00

Zapraszamy do udziału w warsztatach zdobienia szklanych ozdób, podczas których zwiedzimy zakład i poznamy etapy powstawania szklanych kul. Zobaczymy pokaz różnych metod dekoracji ozdób oraz samodzielnie pomalujemy wybraną ozdobę – bombkę choinkową.  Odwiedzimy również sklep firmowy, w którym będzie można zakupić inne ozdoby.

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

3 lutego (poniedziałek) – APILANDIA: Interaktywne Centrum Pszczelarstwa

Cena: 50 zł. W programie: interaktywne zwiedzanie + warsztaty; Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 7.45, Dwór Dzieduszyckich godz. 7.50

Apilandia to nie kolejne nudne muzeum, pełne statycznych, „nietykalnych” eksponatów. Wręcz przeciwnie! Muzeum Apilandia jest interaktywne. Odwiedzając je nasi podopieczni zrobią wirtualny przegląd ula, zdalnie ubiorą pszczelarza, doświadczą temperatury panującej w rodzinie pszczelej i  dowiedzą się mnóstwa rzeczy z życia pszczół. Na warsztatach stworzymy świece, które zabierzemy do domu, by przyozdobić swoje otoczenie i korzystać z ich właściwości terapeutycznych. Tworzenie świec z wosku pszczelego jest idealną zabawą manualną dla dzieci. Wosk pszczeli to tłuszczowiec o niskiej temperaturze topnienia, więc jest bezpieczny dla podopiecznych. Można go kształtować w palcach, jest bardzo plastyczny i przyjemny w obróbce – doskonale rozwija kreatywność, a przy tym to produkt naturalny, którego wykorzystanie niesie ze sobą wyłącznie wartości prozdrowotne.

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu + udział w warsztatach, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

4 lutego (wtorek) – zajęcia stacjonarne: zabawy teambuildingowe + animacje

Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 43 zł

W zimie wieje nudą? Nie, gdy spędzacie czas z nami! Będziemy pracować razem, w duchu teambuildingu. Nasze głowy będą kipieć od pomysłów, wzniesiemy się na wyżyny kreatywności i stworzymy wewnętrzny plac zabaw. Wygodne ubranie w tym dniu to podstawa.

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie oraz materiały plastyczne.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

5 lutego (środa) – Muzeum Gier Wideo, czyli… podróż w przeszłość

Cena: 55 zł. W programie: Gramy, gramy, gramy!!!; Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.25, Dwór Dzieduszyckich godz. 8.30

W Interaktywnym Muzeum Gier Wideo przeniesiemy się – niczym wehikułem czasu – do lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Muzeum z unikalną kolekcją ponad 100 klasycznych gier wideo prezentuje ewolucje gier na przestrzeni lat. W jego zasobach znajduje się większość klasycznych gier, które zapisały się w historii rozrywki jako najbardziej znaczące pozycje i wywarły ogromny wpływ na współczesną popkulturę. Muzeum prezentuje swoje zasoby w formie interaktywnej – na wszystkich automatach można grać bez żadnych ograniczeń.

Cena wyjazdu obejmuje: bilety wstępu, transport, opiekę, ubezpieczenie.

 

6 lutego (czwartek) – Malowanie na pniu + animacje

Pałacyk „Sokół” w Skawinie, godz. 10.00 – 13.00, cena: 43 zł

W czasie warsztatów uczestnicy wykonają prace na pniu malowane. Są to warsztaty, podczas których plastry drewna zyskają nowe życie i nowe zastosowanie. Oprócz pracy – zabawy i konkursy w gorących rytmach.

Cena obejmuje: opiekę animatorów, ubezpieczenie oraz materiały plastyczne.

Obowiązuje obuwie zamienne. UWAGA! Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie.

 

7 lutego (piątek) – wycieczka do Pink Bowling & Club + seans filmowy w Cinema City Plaza, przystanek w McDonald’s

Cena: 59 zł (nie obejmuje wizyty w McDonald’s); Zbiórka: Pałacyk „Sokół” godz. 8.10, Dwór Dzieduszyckich godz. 8.15

W programie:  rywalizacja w kręgielni, kino, przystanek w McDonald’s

Bowling to łatwy i nie wymagający specjalnych umiejętności sport. Gra polega na toczeniu kuli po torze i strącaniu kręgli. Łatwość i prostota to powód, dla którego od wielu lat bowling jest tak popularny wśród milionów ludzi. W kręgle może grać każdy: wysoki czy niski, gruby czy chudy, stary czy młody. Strącenie kręgli nie jest skomplikowane, a im lepsze są Twoje rzuty, tym bardziej fascynująca staje się gra. Po szalonej zabawie w Pink Bowling zabieramy Was do kina na film animowany (TYTUŁ FILMU PODAMY PO 27.01), z małym przystankiem w McDonaldzie.

Na kręgielni obowiązuje obuwie zamienne.

 

Płatności za wybrane zajęcia, po uprzednim zapisie , prosimy dokonywać:

– w kasie głównej (Basen Camena, I piętro) od poniedziałku do piątku w godz. od 8.30 do 15.00

– w kasie Camena Kosmetyka i Masaże (Basen Camena, parter) – od poniedziałku do piątku w godz. 15.30 do 20.00; sobota w godz. 10.30 do 17.30.

– przelewem na rachunek CKiS – BS 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005 (w tytule proszę podać: nazwisko i imię uczestnika, nazwa i data wycieczki ).

Zniżki dla rodzeństwa (dot. wycieczek): pierwsze dziecko płaci kwotę podstawową, kolejne dzieci – 5 zł taniej w ramach jednej wycieczki.

Wpłat należy dokonać najpóźniej 5 dni przed planowanym wyjazdem, a w przypadku opłaty przelewowej uczestnik zobowiązany jest do okazania dowodu przelew w sytuacji braku jego zaksięgowania na koncie CKiS w wymaganym czasie.

Zapraszamy!

Katarzyna Bogdali

(AR)

oświadczenie ferie 2020

ZGODA RODZICA MEGA PARK PL

Regulamin-GOJUMP_MEGAPARK

Regulamin-GoAIR_MEGAPARK  

różne lokalizacje

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.