Stadion Miejski w Skawinie


Stadion Miejski w Skawinie jest obiektem, którym CKiS w Skawinie zarządza od 2011 r.
Jego długa historia sięga 1922 roku, kiedy zgłoszono zespół „Skawinki” do Krakowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Kilka lat później mimo nieprzychylności społeczeństwa udało się zbudować boisko w miejscu, w którym do dziś rozgrywane są mecze. Warto podkreślić także, że obok piłki nożnej w skład „Skawinki” wchodziły inne sekcje sportowe jak m.in. boks, gimnastyka, lekkoatletyka, tenis ziemny, odnoszące sukcesy szachy, czy siatkówka.
Stadion Miejski znajduje się na obrzeżach miasta, nieopodal drogi krajowej nr 44 (droga oświęcimska), co gwarantuje łatwy i szybki dojazd z Krakowa (tylko 15 km od centrum), z autostrady A4 (5 km), czy z Balic (10 km). Dobra lokalizacja gwarantuje również możliwość dojazdu komunikacją miejską lub za pośrednictwem PKP, ponieważ skawiński dworzec kolejowy usytuowany jest w pobliżu Stadionu. Opisywany stadion to obiekt o łącznej pow. 4,4155 ha, posiadający 2 płyty boiskowe o nawierzchni trawiastej – jedno pełnowymiarowe boisko (106 x 63m) oraz boisko o zmniejszonych wymiarach (70 x 40 m), a także pole treningowe (70 x 40 m). Wokół głównej płyty usytuowana jest bieżnia odgrodzona od widowni.
Część socjalna, mieszcząca się w budynku klubowym, to 4 przestronne szatnie. Każda z nich posiada węzeł sanitarny oraz prysznice. Istnieje możliwość organizacji mini konferencji, ponieważ jest on wyposażony w salę do tego przystosowaną.
Godnym podkreślenia jest fakt, iż dysponujemy własnym nagłośnieniem, za którego pośrednictwem można komentować spotkania sportowe, emitować muzykę. Warto zaznaczyć także iż na stadionie umiejscowiona jest trybuna będąca w stanie pomieścić 500 osób. Ponadto przy obiekcie znajduje się parking.
 
Adres:
ul. Mickiewicza 27
32-050 Skawina
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.